Bugün : 22 Mayıs 2019, Çarşamba
BINANCE.COM Kripto Para Al - SatDünyanın en büyük kripto para borsasında işlem yapın, kazanmaya başlayın.

Syntropy nedir?

Syntropy, n. 1. Aynı taraf eğiklik gösteren benzer oluşumların teşkil ettiği dizi, sintropi; 2. İki farklı hastalığın tek hastalık halinde kendini göstermesi veya tek hastalık haline dönüşmesi.

Latince SyntropySyntropy Hakkında BilgiSyntropy Kelime AnlamıSyntropy Ne Demek?Syntropy Ne Demektir?Syntropy Nedir?Syntropy Tıp TerimiTıp Dilinde SyntropyTıpta SyntropyTıpta Syntropy Nedir?

Tıp sözlüğü içerisinde merak ettiğiniz Latince kelimenin Türkçe anlamını öğrenebilirsiniz.

Tıp sözlüğü içerisinde merak ettiğiniz Latince kelimenin Türkçe anlamını öğrenmek için, arama formunu veya harfe göre sıralamayı kullanın.

Tıbbi terimler sözlüğünde en çok aratılan Latince tıp kelimeleri

Hypocapnia : n. Kanda karbon diyoksid azalması.

Sequela : n (pl. Sequelae) Bir hastalığın sonrasında ortaya çıkan patolojik değişimler.

Cirsoid Aneurysm : Özellikle kafatası üzerinde, ciltaltı tümörü olarak gözüken, nabazan veren dolaşık vaziyetteki kan damarlarından yapılı olan kitlee.

Tendon : n. Veter, kiriş, kasların kemiklere yapışmasını sağlayan yapılar, tendo.

Emanation : n. biochem. Emanasyon: Bir cisimden intişar eden koku veya buhar veya ışın, radiumun parçalanmasından meydana gelen radyoaktif soy gaz.

Diethylstilbestrol : n. biochem. Beyaz billuri toz, (C18H30O3).

Infarction : n. 1. Dokuda besleyici damarın pıhtı ile tıkanması nedeniyle nekroz bölgesi oluşması; 2. Besleyici damarın tıkanmasına bağlı olarak meydana gelen nekroz bölgesi.

Pseudonnesia : n. Kişinin görmediği şeyleri veya olmamış olayların görülmüş veya olmuş gibi zihinde iz bırakıp hatırlanması ile belirgin hafıza bozukluğu.

Hemihypertrophy : n. Vücudun tek taraflı büyümesi, vücudun yarısının aşırı büyüklüğü.

Malignant Smallpox : Habis çiçek hastalığı;

Sosyal Medyada Paylaşın

Tıbbi Terimler Sözlüğü Yasal Uyarı

Tıp Sözlüğü'nde verilen bilgiler, tanısal ve/veya tıbbi öneri amaçlı bilgiler değildir. Tıp Sözlüğü herhangi bir hastalık ve/veya ilaç ve/veya tanıya ilişkin bir çalışma olmayıp, tıbbi terimlere yönelik bilgilendirme amaçlı bir sözlük çalışmasıdır.

Tıp Sözlüğü herhangi bir hastalığın tanısı ve tedavisi amacıyla kullanılamaz. Herhangi bir hastalığınız varsa veya tedavi edilmesi gereken bir hastalığınızın varolduğunu düşünüyorsanız, lütfen vakit kaybetmeden konusunda uzman bir hekime başvurunuz.

Etiketler

Tıp Terimleri, Osmanlı Terimleri, Posta Kodları, Takıcı Bacı, Katalay