Bugün : 23 Mayıs 2019, Perşembe
BINANCE.COM Kripto Para Al - SatDünyanın en büyük kripto para borsasında işlem yapın, kazanmaya başlayın.

Pityrosporum nedir?

Pityrosporum, n. Kepeklenme ile birlikte görülen bir çeşit mantar hastalığı.

Latince PityrosporumPityrosporum Hakkında BilgiPityrosporum Kelime AnlamıPityrosporum Ne Demek?Pityrosporum Ne Demektir?Pityrosporum Nedir?Pityrosporum Tıp TerimiTıp Dilinde PityrosporumTıpta PityrosporumTıpta Pityrosporum Nedir?

Tıp sözlüğü içerisinde merak ettiğiniz Latince kelimenin Türkçe anlamını öğrenebilirsiniz.

Tıp sözlüğü içerisinde merak ettiğiniz Latince kelimenin Türkçe anlamını öğrenmek için, arama formunu veya harfe göre sıralamayı kullanın.

Tıbbi terimler sözlüğünde en çok aratılan Latince tıp kelimeleri

Quick's Test : biochem. a) Sodium benzoattan hippurik asit husulüne dayanan bir karaciğer testi. b ) Protrombin zamanı tayiin;

Pharmacologist : n. Farmakoloji uzmanı, farmakolog.

Nonmedical : a. Tıp'la ilişkisi olmayan tıp dışı.

Scotoscopy : n. 1. X ışınları aracılığıyla iç organların gölgesinin ekran üzerine düşürülerek muayenesi, floroskopi; 2. Gözün kırma gücü ve kırma hatalarının retinoskop aracılığıyla belirlenmesi, retinoskopi.

Pathogenesy : n. See: Pathogenesis.

Bechterew's Symptom : Otomatik hareketlerde yüz kaslarının felçli olması;

African Lymphoma : See: Burkitt's lymphoma;

Waste : n.&v.

Choreic Abasia : Kol veya bacakların felcinden meydana gelen abazi;

Pronate : v. 1. Yüzü koyun yatmak veya yatırmak; 2. Elleri veya ön ayakları avuç içi yere doğru çevrilmiş durumda tutmak ve o duruma getirmek; 3. İçe döndürmek veya dönmek.

Sosyal Medyada Paylaşın

Tıbbi Terimler Sözlüğü Yasal Uyarı

Tıp Sözlüğü'nde verilen bilgiler, tanısal ve/veya tıbbi öneri amaçlı bilgiler değildir. Tıp Sözlüğü herhangi bir hastalık ve/veya ilaç ve/veya tanıya ilişkin bir çalışma olmayıp, tıbbi terimlere yönelik bilgilendirme amaçlı bir sözlük çalışmasıdır.

Tıp Sözlüğü herhangi bir hastalığın tanısı ve tedavisi amacıyla kullanılamaz. Herhangi bir hastalığınız varsa veya tedavi edilmesi gereken bir hastalığınızın varolduğunu düşünüyorsanız, lütfen vakit kaybetmeden konusunda uzman bir hekime başvurunuz.

Etiketler

Tıp Terimleri, Osmanlı Terimleri, Posta Kodları, Takıcı Bacı, Katalay