Bugün : 22 Eylül 2019, Pazar
BINANCE.COM Kripto Para Al - SatDünyanın en büyük kripto para borsasında işlem yapın, kazanmaya başlayın.

Enterocrinin nedir?

Enterocrinin, n. biochem. İnce barsak guddelerini uyaran bir hormon.

Enterocrinin Hakkında BilgiEnterocrinin Kelime AnlamıEnterocrinin Ne Demek?Enterocrinin Ne Demektir?Enterocrinin Nedir?Enterocrinin Tıp TerimiLatince EnterocrininTıp Dilinde EnterocrininTıpta EnterocrininTıpta Enterocrinin Nedir?

Tıp sözlüğü içerisinde merak ettiğiniz Latince kelimenin Türkçe anlamını öğrenebilirsiniz.

Tıp sözlüğü içerisinde merak ettiğiniz Latince kelimenin Türkçe anlamını öğrenmek için, arama formunu veya harfe göre sıralamayı kullanın.

Tıbbi terimler sözlüğünde en çok aratılan Latince tıp kelimeleri

Spirit : n. biochem. İspirto, saf alkol.

Apert's Disease : Apert hastalığı veya belirtisi: Başın sivriliği (acrocephalia), el ve ayakların birbirine yapışıklığı ile vasıflı malformasyon;

Lumbosacral : a. Bel ve sakrum bölgesine veya bel omurları ile sakruma ait.

Hamate : a. Çengelli, çengelsi, hamatus.

Twitch(Ing) : n. Kasın gayriihtiyari oynaması, seğirme, tek kasılma hareketi.

Hyperonychia : n. Tırnakların büyümesi, tırnak hipertrofisi.

Costotransversectomy : n. Torasik vertebranın transvers çıkıntısı ile ona bitişik kaburga başının ameliyatla çıkarılması.

Depsession : Kudurganlık ve düşkünlük safhalarından ayrı ve hastanın telaşlı haerketleri, haykırması, yumrukalrını sıkması, üstünü başını yırtması gibi hallerle vasıflı psikiyatrik faz, çırpınma nöbeti.

Gonococcemia : n. Kanda gonokokların bulunması, gonokoksemi.

Maceration : n. 1. Maserasoyn: Dokuları su içinde bırakarak yumuşatma; 2. Bazı otların içindeki ilaç cevherlerini elde etmek için suda bırakma.

Sosyal Medyada Paylaşın

Tıbbi Terimler Sözlüğü Yasal Uyarı

Tıp Sözlüğü'nde verilen bilgiler, tanısal ve/veya tıbbi öneri amaçlı bilgiler değildir. Tıp Sözlüğü herhangi bir hastalık ve/veya ilaç ve/veya tanıya ilişkin bir çalışma olmayıp, tıbbi terimlere yönelik bilgilendirme amaçlı bir sözlük çalışmasıdır.

Tıp Sözlüğü herhangi bir hastalığın tanısı ve tedavisi amacıyla kullanılamaz. Herhangi bir hastalığınız varsa veya tedavi edilmesi gereken bir hastalığınızın varolduğunu düşünüyorsanız, lütfen vakit kaybetmeden konusunda uzman bir hekime başvurunuz.

Etiketler

Tıp Terimleri, Osmanlı Terimleri, Posta Kodları, Takıcı Bacı, Katalay