Bugün : 22 Mayıs 2019, Çarşamba
BINANCE.COM Kripto Para Al - SatDünyanın en büyük kripto para borsasında işlem yapın, kazanmaya başlayın.

Autodigestion nedir?

Autodigestion, n. Vücut dokularının kendi kendini sindirmesi.

Autodigestion Hakkında BilgiAutodigestion Kelime AnlamıAutodigestion Ne Demek?Autodigestion Ne Demektir?Autodigestion Nedir?Autodigestion Tıp TerimiLatince AutodigestionTıp Dilinde AutodigestionTıpta AutodigestionTıpta Autodigestion Nedir?

Tıp sözlüğü içerisinde merak ettiğiniz Latince kelimenin Türkçe anlamını öğrenebilirsiniz.

Tıp sözlüğü içerisinde merak ettiğiniz Latince kelimenin Türkçe anlamını öğrenmek için, arama formunu veya harfe göre sıralamayı kullanın.

Tıbbi terimler sözlüğünde en çok aratılan Latince tıp kelimeleri

Pityriasis Caritis : Kepek.

Stegomyia : n. Bir sivrisinek türü.

Oligohydruria : n. İdrarın anormal derecede yüksek onsantrasyonu.

Posteroclusion : n. Diş kavislerinin çenenin arka kısmında birbirine iyi uymaması.

Raynaud's Phenomenon : Soğuğa amruz kalındığı zaman el ve ayak parmaklarında, arterlerdeki spazma bağlı olarak siyanoz gelişmesi hali;

Infusum : n. Herhangi bir bitkisel maddenin suda bırakılması veya kaynatılması sonucu elde edilen sıvı, özü çıkarılan maddenin eriyiği.

Monoiliasis : n. Monoilia (Candida) türüne mensup mikro-organizmaların meydana getirdiği hastalık.

Metachromatin : n. biochem. Kromatinde bulunan bazofil element.

Maximum And Minimum Thermometer : Muayyen bir müddet zarfında en yüksek ve en alçak hararet derecesini gösteren termometre;

Alcock's Canal : Alcock kanalı, Oturga kemiği çıkıntısı üstünde ve bu pürtük ile rektum arasındaki üçgensi çukurun dış yüzeyinde yer alan kısım;

Sosyal Medyada Paylaşın

Tıbbi Terimler Sözlüğü Yasal Uyarı

Tıp Sözlüğü'nde verilen bilgiler, tanısal ve/veya tıbbi öneri amaçlı bilgiler değildir. Tıp Sözlüğü herhangi bir hastalık ve/veya ilaç ve/veya tanıya ilişkin bir çalışma olmayıp, tıbbi terimlere yönelik bilgilendirme amaçlı bir sözlük çalışmasıdır.

Tıp Sözlüğü herhangi bir hastalığın tanısı ve tedavisi amacıyla kullanılamaz. Herhangi bir hastalığınız varsa veya tedavi edilmesi gereken bir hastalığınızın varolduğunu düşünüyorsanız, lütfen vakit kaybetmeden konusunda uzman bir hekime başvurunuz.

Etiketler

Tıp Terimleri, Osmanlı Terimleri, Posta Kodları, Takıcı Bacı, Katalay