Bugün : 22 Eylül 2019, Pazar
BINANCE.COM Kripto Para Al - SatDünyanın en büyük kripto para borsasında işlem yapın, kazanmaya başlayın.

Tıp Terimleri Sözlüğü - Latince tıbbi terimlerin Türkçe anlamları

Tıp sözlüğü içerisinde merak ettiğiniz Latince kelimenin Türkçe anlamını öğrenebilirsiniz.

Tıp sözlüğü içerisinde merak ettiğiniz Latince kelimenin Türkçe anlamını öğrenmek için, arama formunu veya harfe göre sıralamayı kullanın.

Tıbbi terimler sözlüğünde en çok aratılan Latince tıp kelimeleri

Pyramidal Tracts : Beyinde ve omurilikte bulunan, piramidal hücrelerden çıkan liflerin transmisyonunu sağlayan oluşumlar.

Intraocular Pressure : Göz içi basıncı;

Plaster : n. 1. Yapışkan şerit, deriye uygulanan üzeri yapışkan steril banta; 2. Ağrıyı kesme veya veziküller oluşturma amacıyla deri üzerine uygulan ilaç emdirilmiş yapışkan kağıt veya bez, yakı; 3. Vücudun herhangi bir kısmında hareketi önleme amacıyla kullanılan, kalsiyum sülfat'dan ibart madde, alçı.

External Rotation : Başın vulvadan doğumunu takiben fetüs yüzünün anenin sağ veya sol kalçasına doğru dönme hareketi yapması;

Mesenteric Artery : Karın zarı damarı.

Saphism : n. See: Lesbianism.

Arcanum : n. 1. Bileşimi sır olan ilaç; 2. İksir.

Storax : n. Buhur, günlük, sigala ağacı (Balgam söktürücü).

Fulminic : a. biochem.Fulminat asidine ait.

Craniofacial Dysostosis : Kafa ve yüz kemiklerinde şekil bozukluğu, sfenoid kemiğin aşırı geniş oluşuna bağlı gözler arası mesafenin büyümesi ile belirgin durum (Kafa kaidesi de dahil olmak üzere baş kemiklerindeki erken kaynaşmaya bağlı olarak gelişir);

Sosyal Medyada Paylaşın

Tıbbi Terimler Sözlüğü Yasal Uyarı

Tıp Sözlüğü'nde verilen bilgiler, tanısal ve/veya tıbbi öneri amaçlı bilgiler değildir. Tıp Sözlüğü herhangi bir hastalık ve/veya ilaç ve/veya tanıya ilişkin bir çalışma olmayıp, tıbbi terimlere yönelik bilgilendirme amaçlı bir sözlük çalışmasıdır.

Tıp Sözlüğü herhangi bir hastalığın tanısı ve tedavisi amacıyla kullanılamaz. Herhangi bir hastalığınız varsa veya tedavi edilmesi gereken bir hastalığınızın varolduğunu düşünüyorsanız, lütfen vakit kaybetmeden konusunda uzman bir hekime başvurunuz.

Etiketler

Tıp Terimleri, Osmanlı Terimleri, Posta Kodları, Takıcı Bacı, Katalay